neljapäev, 27. september 2012

Milano


Mõned päevad tagasi lõppes nädalane puhkus, mille veetsin Itaalias.
Puhkuse plaanid tulid veidi ootamatult.
Kohe kui nägin, et minu lemmiklaulja Norah Jones oma bändiga on tuuril, siis oli väga suur soov ühel kontserdil osaleda. Uurides kontserdite aegu, veel saadaolevaid pileteid, saigi otsustatud minna just Milanosse.Üle pika aja reis ilma lasteta - tõeline kultuurišokk.
Mõnus hommikust õhtuni linnas jalutamine, kohvikutes pasta ja pizza nautimine. Loomulikult Itaalia jäätis ja cappuccino ning erinevad vaatamisväärsused.
Milano kõige suurem ja vaadatum on Milano Toomkirik, mis on üks tuntumaid gooti stiilis ehitisi Euroopas, oma tohutute sammaste ja kujukestega.


Arhitektuutiliselt huvitavaid vaatamisväärsusi/ehitisi oli teisigi Piazza Castello, Santa Maria delle Grazie kirik, kus kloostri söögisaali seinal väga vana ja kuulus  Püha õhtusöömaaeg pilt. 
Seda pilt vaatam minnes peab eelnevalt aja broneerima, kohapeal ei registreerita, vaid telefoni teel.
Soovitan vähemalt 10 min varem kohal olla, kuna grupid võivad ka varem siseneda. Meie 5 min varem saabumise aeg päädis sellega, et rääkimise ja seletamise järel lubati järgmise grupiga kaasa minna, kuna meie grupp läkski broneeritud kellaajast varem.


Milano kunstimuuseum Plazzo di Berera on üks Itaalia suurimaid kunstimuuseume. Milanolased on uhked ka  oma teatri ja ooperimaja üle, mis on üks juhtivamaid ooperi ja baletti teatreid maailmas.

Itaallased on väga röömsad ja abivalmid inimesed.

Päevas sai oma 15-20 km küll maha käidud. Ilmad olid päikeselised ja sooja 25 – 29 kraadi. Ühel hommikul sadas veidi vihma, kuid peale hommikusööki paistis jälle päike.
Ja loomulikult kontsert, mis  reisi eesmärk - oli väga nauditav.

Posted by Picasa

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar